Vyšný Čaj

 

Názov obce Starosta obce Adresa o.ú. Telefón Fax E-mail
Vyšný Čaj Vincent Borovský
044 16 Vyšný Čaj 055 6941207   vysny.caj@post.sk

Vyšný Čaj
                                                                   Starosta obce  pán Vincent Borovský

Zástupkyňa starostu - Ing. Alžbeta Mihóková

Poslanci :

Josef Juričák
Štefan Fekete
František Ferko                          Obec Vyšný Čaj v Združení obcí Slanského mikroregiónu 

Recept

Kapustné plnené listy a`la Vyšný Čaj
Suroviny:
70 dkg bravčového pliecka, 30 dkg bôčik, 40 dkg ryže, 1 cibuľa, 3 strúčiky cesnaku, 1 paradajkový pretlak (140 g), soľ, čierne korenie a červená paprika. Kyslá kapusta, čerstvé kapustové listy a kúsok údeného rebierka.
Postup:
Mäso, cibuľu a cesnak zomelieme, pridáme umytú ryžu, osolíme a okoreníme podľa chuti, pridáme pretlak. Všetko dobre premiešame. Kapustné listy obaríme vriacou vodou a naplníme ich zmesou.Do väčšieho hrnca pripravíme vrstvu kyslej kapusty, na ňu dáme údené rebierko a naukladáme plnené kapustné listy. Na vrch opäť nakladieme kyslej kapusty a celé zalejeme vodou a osolíme. Varíme na miernom ohni 20minút, prikryté

pokrievkou. Po dvadsiatich minútach skúsime zvrchu plnku v jednom liste či je mäso uvarené.
Ako prílohu podávame domáci chlieb, alebo opekané zemiaky s kečupom.
Recept nám poskytla Libuša MedveováPozvánka 


Samospráva obce Vyšný Čaj pozýva na "Súťaž vo varení guľášu", spojená so zábavou, ktorá sa uskutoční 22.06.2008 vo Vyšnom Čaji. Súťaž začína o 10:00. Zúčastnia sa jej guľášové tímy z Nižného Čaju, Vyšného Čaju, Ruskova, Blažíc, Olšovan, Slanca a Slančíka. Pre potešenie hrá ľudová hudba z Bardejova.                   
Takto sa varil guľáš vo Vyšnom Čaji pred rokom                                              Po súťaži bola ľudová zábava Výsledky súťaže "O putovný pohár starostu obce 2008"

Toho roku sa stal víťazom súťažný tím zo Slanca. Druhé miesto získal tím od susedov z Olšovan a tretie miesto získali domáci z Vyšného Čaju.

Hodnotiacu porotu dlho pred súťažou zodpovedne vyberal starosta obce.

Súťaž  vyhral vynikajúci guláš zo Slanca

Ruskov po minuloročnom víťazstve získal toho roku cenu útechy.Starosta obce Ladislav Mihok pestuje včely ktorých med má originálne využitieI. Obecná zakáľačka

V spolupráci s Abovským kultúrnym centrom v Bidovciach za pomoci sponzorov TrioTatra s.r.o., Centroglob, s.r.o., Illas,s.r.o. usporiadal starosta obce" I. Obecnú zakáľačku". Ráno 21.02.2008 starosta Ladislav Mihók "odpytal švinku " a v priebehu doobeda hostia z blízkeho i širšieho okolia ochutnali zabíjačkové špeciality ktoré pod  vedením poslanca obecného zastupiteľstva  Štefana Feketeho, pripravili ďalší poslanci Jozef Juričák, Vincent Borovský spolu so zástupkyňou starostu Ing. Alžbetou Mihókovou. Špeciálnu kuchynskú úpravu zabezpečovali pani starostová Jolana Mihóková, Libuša Medveová, Eva Ulíková, pani Juričáková a pani Borovská Vynikajúce koláče, ktoré vysoko hodnotila aj vedúca Abovského Kultúrneho centra pani  Mgr. Renáta Kočišová , PhD., napiekla sestra pána starostu pani  Ilonka Póčová.

Pozvaných hostí privítal starosta obce slávnostným prejavom. V popoludňajších hodinách k dobrej zábave prispela aj cigánska hudba Jozefa Baloga z Veľkej Lodiny. Vystúpenie detí prispelo k dobrej nálade aj svojou originálnou réžiou.